Warszawski Rolno-Spożywczy
Rynek Hurtowy SA

Produkty oferowane na Rynku
Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt dla mediów

Małgorzata Skoczewska
doradca PR
tel. kom. 0-605 299 527
tel. 0-22 721 55 24
fax. 0-22 721 55 00
poczta elektroniczna

Start » Media » Komunikaty prasowe » Największe w Polsce Targi Antyków i Sztuki Użytkowej.

Największe w Polsce Targi Antyków i Sztuki Użytkowej.

2010-05-18 13:37:00

Na czterech i pół tysiąca m 2 , na Rynku Hurtowym w Broniszach, w nowo wybudowanej hali otwarto największe w Polsce Targi Antyków i Sztuki Użytkowej.

Ponad 100 wystawców w każdą sobotę i niedzielę sprzedaje antyczne meble, bibeloty, secesyjne żyrandole, zegary z XVII i XIX wieku. W nowej hali, do której przeniosły się Targi Antyków funkcjonuje stała ekspozycja połączenia antycznych mebli z nowoczesnymi dodatkami.

Uroczyste otwarcie targów w nowej hali odbędzie się 22 maja 2010 o godz. 11.00 – Rynek Hurtowy w Broniszach. Najliczniejszą grupę stanowią antyki z dwudziestolecia międzywojennego (styl art.-deco). Styl ten przejawia się w dbałości o funkcjonalność i jakość techniczną, stąd doskonałe zachowanie wielu egzemplarzy. Licznie reprezentowany jest także styl eklektyczny z drugiej połowy XIX w. Eklektyzm nawiązuje w zasadzie do wszystkich minionych epok, do gotyku, renesansu, baroku i rokoko. Eklektyzm to pomieszanie wszystkich stylów, dużo jest kolorowych tkanin i ornamentyki. Antyki o charakterze secesyjnym są jakby zaprzeczeniem eklektyzmu. Do głównych motywów dekoracyjnych należą kwiaty, owady i zwierzęta. Meble z tego okresu charakteryzują się nie tylko walorami dekoracyjnymi, ale także konstrukcyjnymi o określonej funkcji użytkowej. Wiele eksponatów jest po gruntownej renowacji, widać w nich kunszt artystyczny i rzemieślniczy minionych wieków.

Porcelana i Żyrandole Wśród bibelotów wiele egzemplarzy to prawdziwe cacka o niepowtarzalnej ornamentyce. Zarówno o charakterze użytkowym jak czysto dekoracyjnym. Przepiękne patery bogato zdobione z końca XIX wieku z Fabryki Porcelany w Ćmielowie wzorowane na sposobie zdobienia znanym w fabryce porcelany w Limoges we Francji. Są także egzemplarze porcelany miśnieńskiej i wykonane w manufakturze Rosenthal. A skoro eleganckie rzeczy nigdy nie wychodzą z mody to nic dziwnego, że przybywa zarówno tych, którzy zawodowo zajmują się sprzedażą antyków jak i tych, którzy poszukują niepowtarzalnych, starych sprzętów z duszą do dekoracji domu.

Dla każdego Architekci wnętrz zaproponowali aranżacje trzech wnętrz gdzie oprócz antyków jest także miejsce dla elementów współczesnych. Designierzy proponują połączenia, które sprawdzą się w każdym wnętrzu. Artyści plastycy sugerują, łączenie we współczesnych wnętrzach elementów z minionych epok. Inspiracją dla klientów będzie przygotowana przez architektów wystawa. Na Targach funkcjonuje wiele firm, które wykonają kopię mebli np. brakujących do kompletu krzeseł, specjaliści z branży przerobią starą naftową lampę na elektryczną – co stanowi połączenie funkcjonalności z urokiem antyku. Są też firmy, które wykonują meble na zamówienie np. z drewna pochodzącego z rozbiórki starego domu. Z okazji otwarcia w nowym miejscu Targów Antyków i Sztuki Użytkowej wystawcy przygotowali ofertę, która pozwoli każdemu klientowi znaleźć oryginalny, ciekawy o niepowtarzalnym wyglądzie element do dekoracji swojego domu.

Targi czynne są w każdą sobotę od godz. 8.00 do 18.00, w niedzielę od 8.00 do 15.00.

Dokument opublikowany przez: Skoczewska Małgorzata
Data publikacji: 2010-05-18 13:37:00
Data ostatniej modyfikacji: 2010-05-18 13:59:41
Autor modyfikacji: Skoczewska Małgorzata
© 2007-2011 Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A. Wykonane przez NetResolve. Administrowane przez Versoft. Zarządzane przez WR-SRH SA