www.bronisze.com.pl

Aktualności

Doniczkowy przebój lutego - Kalanchoe

Main pic news kalanchoe czerwone

Kalanchoe (żyworódka) to roślina należąca do rodzinny gruboszowatych. Spośród kilkuset znanych gatunków najpopularniejszym jest kalanchoe blossfeldiana. W stanie naturalnym występuje na Madagaskarze i w Afryce.

Roślina bardzo popularna na całym świecie. Dzięki sterowanej uprawie w szklarniach bajecznie kwitnące rośliny dostępne są w sprzedaży przez cały rok.

Kalanchoe blossfeldiana jest sukulentem o grubych mięsistych liściach. Na szczytach pędów rozwijają się kwiatostany złożone z dużej liczby małych kwiatków, w różnych odcieniach czerwonego, żółtego, pomarańczowego, różowego, fioletowego i białego. Czas kwitnienia tej rośliny jest bardzo długi, do 3 miesięcy.

Kalanchoe jest rośliną łatwą w uprawie. Lubi miejsca jasne, słoneczne, może być uprawiana na tarasach, balkonach jak i pomieszczeniach. Nie toleruje nadmiernego podlewania (latem podlewamy raz na tydzień, zimą rzadziej, raz na dwa tygodnie).Musimy pamiętać także o systematycznym usuwaniu przekwitłych kwiatostanów.

Na Rynku Hurtowym w Broniszach dostaniemy kalanchoe w różnych kolorach, cena za doniczkę „10” to 7,00 PLN, a za doniczkę „7” to 4,50 PLN.

.

autor wpisu:A. P.