Loader

www.bronisze.com.pl

Aktualnościpowrót

Przyłączamy się do akcji „ZAKRĘTECZKA DLA MACIEJA!”

Main pic news plastikowe korki

Spółka Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A. od lat pomaga organizacjom i ludziom potrzebującym. Dotujemy fundacje opiekujące się chorymi i wykluczonymi, uczestniczymy w akcji Szlachetna Paczka, dołączamy do zbiórek żywności prowadzonych przez Bank Żywności. Staramy się pomóc najbardziej potrzebujących szukając rozwiązań, które pomogą jak najszerszej rzeszy potrzebujących. 

Niebawem na terenie Rynku Hurtowego Bronisze pojawią się metalowe pojemniki w kształcie serca przeznaczone do zbiórki plastikowych nakrętek.
Metalowe serca to element akcji proekologicznej i charytatywnej zarazem. Codziennie miliony plastikowych nakrętek po napojach ląduje w koszu na śmieci. A można je przecież wykorzystać w znacznie lepszy sposób – przeznaczając je na działania charytatywne.

Każdy kto posiada w domu niepotrzebne nakrętki, np. po napojach, wodzie, mleku czy po chemii gospodarczej, np. po płynach do zmywania czy szamponach ma szansę wesprzeć szczytny cel. Kiedy zapełnimy serce po same brzegi, korki zostaną przekazane na zakup sprzętu i rehabilitację dla Macieja Reisch (http://maciejreisch.pl/).

Maciej urodził się jako wcześniak w 30 tygodniu ciąży ważąc 1780g. Zdiagnozowano u Niego rzadką chorobę genetyczną, miopatię centronuklearną (niedorozwój mięśni), a od 2010r. jego oddech wspomaga respirator.
Maciek to pogodny nastolatek o ciepłym usposobieniu jak każdy z nas mający swe marzenia. Jego choroby nie można wyleczyć, ale można ją powstrzymać. Potrzebuje systematycznej rehabilitacji i sprzętu rehabilitacyjno - ortopoedycznego.

Jednym ze sposobów pomocy Maćkowi jest zbiórka nakrętek, do czego zachęcamy!

Co można zrobić z nakrętek?
Akcja zbierania nakrętek jest zwykle organizowana w szczytnym celu, dla chorych i poszkodowanych przez los. Po sprzedaniu plastikowych nakrętek wolontariusze uzyskują pieniądze, które przekazują potrzebującym.
Co dzieje się z samymi nakrętkami?
Początkowo powstaje z nich plastikowy granulat, z którego można wyprodukować nowe nakrętki, plastikowe obudowy urządzeń elektronicznych, a także opakowania i rury PCV. Takie akcje niosą za sobą wiele pozytywnych skutków, m.in. naukę segregacji, zmniejszenie ilości śmieci na wysypiskach i zanieczyszczenia środowiska (plastik rozkłada się w glebie kilkaset lat). Zmniejsza się też zużycie surowców potrzebnych do wyprodukowania plastiku na rzecz wykorzystania surowców wtórnych – z odpadów.
Ile kosztuje kilogram nakrętek?
Za każdy kilogram zakrętek skup płaci średnio od 50 groszy do 1 zł. To niewiele, ale jeśli akcja jest szeroko zakrojona, można też uzyskać pieniądze w inny sposób. Sponsor, np. duży koncern produkujący napoje, może zadeklarować, że po zebraniu konkretnej ilości nakrętek plastikowych przekaże odpowiednie kwoty pieniężne na konkretny cel.

autor wpisu:P. J.

Dane kontaktowe

Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A.
05-850 Ożarów Mazowiecki, ul. Poznańska 98, Bronisze, Polska (zobacz na mapie)
NIP:
534-10-15-459
Regon:
011160382
telefon:
+48 22 721 55 10
fax:
+48 22 721 55 00

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco, zapisz się do newslettera

Na Twój adres e- mail wysłane zostanie potwierdzenie, które prosimy aktywować.