Zapisz się na warsztaty florystyczne

www.bronisze.com.pl

Aktualnościpowrót

DNI MOŁDAWSKIE na RYNKU HURTOWYM w BRONISZACH

Main pic news struguri moldova zdravan ro

Od 14 do 16 listopada 2017 (wtorek - czwartek)  w hali OW 2 odbędą się spotkania z mołdawskimi producentami i eksporterami winogron pochodzacych z upraw w Republice Mołdawii. W godz. od  5:00 do 10:00 będzie można spróbować jak smakują mołdawskie winogrona, porozmawiać z eksporterami na temat warunków dostaw.

Winogrona są owocami zawierającymi flawonoidy i witaminy C i A, które jako naturalne przeciwuteleniacze mają właściwości przeciwrakowe. Najzdrowsze są odmiany ciemnofioletowe, mają najwięcej flawonoidów, które neutralizują wolne rodniki, co sprawia, że chronią przed chorobami serca. Zwracamy także uwagę, że im ciemniejsza odmiana tym więcej zawiera żelaza.

Republika Mołdawii – państwo położone na terenach historycznej Besarabii, jak i obszarów położonych na lewym brzegu Dniestru. Graniczy od północy, wschodu i południa z Ukrainą, a od zachodu z Rumunią. Obecnie to 3,5 mln obywateli, na obszarze 33.846 km kwadratowych. Stolicą kraju jest Kiszyniów z blisko 814 tys. mieszkańców. Językiem urzędowym jest jęz. mołdawski, tożsamy z rumuńskim, ale w powszechnym użyciu - szczególnie w miastach i północno-wschodniej części kraju - jest jęz. rosyjski. Mołdawia leży w strefie klimatu umiarkowanego ciepłego o cechach kontynentalnych. Wyraźnie zaznaczają się cztery pory roku, zimy są stosunkowo łagodne i krótkie, a lata ciepłe, długie i dość suche.  Kraj nie posiada znaczących zasobów surowców naturalnych. Znaczenie gosp. mają jedynie złoża wapieni, granitu, piaskowców i gliny. Podstawowym bogactwem naturalnym Mołdowy są żyzne gleby, na 75% terytorium kraju występują czarnoziemy. To kraj wprost idealny do uprawy owoców i warzyw. Więcej: http://www.miepo.md

autor wpisu: M. S.

Dane kontaktowe

Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A.
05-850 Ożarów Mazowiecki, ul. Poznańska 98, Bronisze, Polska (zobacz na mapie)
NIP:
534-10-15-459
Regon:
011160382
telefon:
+48 22 721 55 10
fax:
+48 22 721 55 00

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco, zapisz się do newslettera

Na Twój adres e- mail wysłane zostanie potwierdzenie, które prosimy aktywować.