www.bronisze.com.pl

Aktualności

JESIEŃ to czas granatów, kaki i fig.

Main pic news granat

 

 

Jesień to czas owoców cytrusowych i egzotycznych. W tym okresie chętnie sięgamy po granaty, kaki i figi. Owoce egzotyczne są doskonałym źródłem witamin i związków fitochemicznych.

Persymona (kaki) jest doskonałym źródłem witaminy A i C. Owoc odkryty i doceniony przez mieszkańców Chin i Japonii. Z wyglądu przypomina dużego pomidora, na spodniej stronie posiada cztery listki. W medycynie chińskiej od wieków kaki stosowane jest do leczenia miejsc po ukąszeniu przez węże i na podrażnioną skórę. Liście persymony posiadają także właściwości lecznice.

Kaki znane jest w Europie od XVIII wieku. Owoce mają pomarańczowy miąższ, podobny w smaku do śliwek. Owoce możemy spożywać surowe, nadają się na dżemy, galaretki, do deserów. Można je gotować, kandyzować i suszyć.

Na Rynku Hurtowym w Broniszach dostaniemy kaki pochodzące z Hiszpanii, sprzedawane w skrzyneczkach po 14 i 16 sztuk. Cena za sztukę od 1,66 do 2,10.

Granat właściwy ( granatowiec właściwy) – gatunek rośliny należący do rodziny krwawnicowatych. Rodzimy obszar występowania obejmuje tereny Azji, Kaukazu i Półwyspu Indyjskiego. Świeży owoc granatu i sok z granatu to bardzo zdrowe produkty, źródło witaminy C, E  i związków mineralnych (potas, fosfor i magnez). Na Rynku Hurtowym w Broniszach dostaniemy granaty pochodzące głównie z Turcji i Grecji. Sprzedawane są w skrzyneczkach po 8,10,12,14 i 16 sztuk. Cena  za sztukę od 2,00 do 4,00 złotych.

Figi – do niedawana spożywaliśmy tylko figi suszone, ale teraz coraz częściej w ofercie importerów są świeże figi pochodzące głównie z Grecji i Izraela. Figi to bardzo zdrowe owoce, zawierają liczne witaminy jak A, B, C oraz fosfor, wapń i proteiny. Świeże figi nadają się na przystawki. Należy pamiętać o tym, że serwujemy je dobrze schłodzone. Figi sprzedawane są na kartonowych tackach lub w przekładkach, cena za 1 sztukę to 2,50 złotego.

autor wpisu: M. K.

Dane kontaktowe

Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A.
05-850 Ożarów Mazowiecki, ul. Poznańska 98, Bronisze, Polska (zobacz na mapie)
NIP:
534-10-15-459
Regon:
011160382
telefon:
+48 22 721 55 10
fax:
+48 22 721 55 00

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco, zapisz się do newslettera

Na Twój adres e- mail wysłane zostanie potwierdzenie, które prosimy aktywować.