Loader 19cb1c8a677ce8c89b52d961d51305a179552ef0a7371da28851ade7885fd4a2

www.bronisze.com.pl

Aktualności

DONICZKOWE PRZEBOJE STYCZNIA

Main pic news primula

W tym miesiącu przedstawiamy trzy bardzo ciekawe doniczkowe rośliny.

Hiacynt – roślina z rodziny szparagowatych. Typowym przedstawicielem tego gatunku jest hiacynt wschodni, który w warunkach naturalnych występuje w Azji Mniejszej od Turcji do Palestyny. Hiacynt jest rośliną ogrodową, ozdoba jego są piękne kwiatostany osiągające wysokość do 20 – 30 cm.

Kwiaty o różnych barwach i odcieniach od białych, niebieskich, żółtych, łososiowych poprzez róże, fiolety do purpurowych. Liczba kwiatów w gronie zależy od wielkości cebuli. Duże cebule mogą wyprodukować około 20 kwiatków. Hiacynty mają charakterystyczny bardzo silny zapach.

Rośliny te możemy sadzić pojedynczo, tak aby tworzyły w ogrodzie barwne plamy, łąki lub łączyć z innymi roślinami cebulowymi na przykład z tulipanami, narcyzami czy szafirkami. Może je łączyć także z roślinami sezonowymi jak bratki, stokrotki czy pierwiosnki, niezapominajki i przylaszczki.

Na Rynku Hurtowym w Broniszach dostaniemy hiacynty sadzone w doniczkach po 1 lub kilka cebul. Za nasadzenie z 1 cebulą zapłacimy od 2,50 do 3,50 złotych.

Prymulka (pierwiosnek) – rodzaj roślin należący do rodziny pierwiosnkowatych. Występuje głównie w Europie i Azji. Roślina ta jest jednym z pierwszych zwiastunów wiosny. Prymulka występuje w pięknej palecie barw od białych, ecru, poprzez żółcie, pomarańcze do mocnych czerwieni, fioletów i niebieskich. Prymulka idealnie nadaje się do sadzenia na rabatach, grządkach, skalnikach, murkach. Można ją sadzić samodzielnie lub w kompozycjach z innymi roślinami .W okresie przedwiośnia może ozdabiać nasze mieszkania. Na Rynku Hurtowym w Broniszach pełna gama kolorystyczna prymulek. Za doniczkę zapłacimy trzy złote i 30 groszy.

Cyklamen perski – gatunek rośliny wieloletniej należący do rodziny pierwiosnkowatych. W naturalnych warunkach występuje w górach Europy, Azji Zachodniej i Afryce Północnej. Cyklamen to roślina zielna wykształcająca bulwy, wysokość do 30 – 40 centymetrów. W wyniku hodowli uzyskano wiele ciekawych odmian uprawnych od mini poprzez średnie do dużych z przeznaczeniem na kwiat cięty. Odmiany różnią się kwiatami (barwa, kształt, zapach) jak i liśćmi (jednobarwne, kolorowe). Cyklamen perski jest jedną z najpiękniejszych roślin kwitnących zimą i ozdabiających nasze pomieszczenia w tym okresie. W warunkach domowych bardzo dobrze rośnie na parapecie o wystawie wschodniej lub północno-zachodniej. Jeśli chcemy jak najdłużej cieszyć się cyklamen w warunkach domowych to musimy pamiętać o zachowaniu kilku podstawowych warunków, odpowiednie podlewanie od dołu, chłodne pomieszczenie około 15 – 18 stopni, jasne miejsce, ale nie nasłonecznione.

Na Rynku Hurtowym w Broniszach duży wybór cyklamenów od miniaturek poprzez midi do maxi. Ceny przystępne. Za doniczkę mini cyklamenów zapłacimy od 4,50 do 6,00 złotych, midi od 8,00 do 10,00 złotych a maxi od 14,00 do 16,00 złotych.

 Cyklamen perski

 Hiacynt 

 Prymula

autor wpisu:M. K.

Dane kontaktowe

Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A.
05-850 Ożarów Mazowiecki, ul. Poznańska 98, Bronisze, Polska (zobacz na mapie)
NIP:
534-10-15-459
Regon:
011160382
telefon:
+48 22 721 55 10
fax:
+48 22 721 55 00

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco, zapisz się do newslettera

Na Twój adres e- mail wysłane zostanie potwierdzenie, które prosimy aktywować.