Zapisz się na warsztaty florystyczne

www.bronisze.com.pl

Aktualności

„WIOSNA IDZIE”

Main pic news bratki 1

W kalendarzu i za oknami jeszcze zima, ale na Rynku Hurtowym w Broniszach w sektorze kwiatowym widać pierwsze oznaki wiosny.

W ofercie producentów i handlowców pojawiły się już wiosenne kwiaty jak bratki i stokrotki.

Fiołek ogrodowy, bratek ogrodowy to gatunek rośliny dwuletniej z rodziny fiołkowatych. Mieszaniec powstał w wyniku skrzyżowania trzech dzikich gatunków fiołka (trójbarwnego, żółtego i ałtajskiego).

Bratek ogrodowy jest jedną z najpopularniejszych roślin ozdobnych zdobiących wiosną nasze balkony, tarasy, werandy czy ogrody. Rośliny osiągają wysokość od 10 do 25 centymetrów. Bratki ogrodowe rozpoczynają kwitnienie już jesienią w roku wysiewu, ale ta właściwa pora kwitnienia przypada na wiosenne miesiące następnego roku. Bratki mają kwiaty o średnicy od 6 do 7 centymetrów, niektóre odmiany nawet do 10 centymetrów. Gama kolorystyczna bardzo bogata od jednobarwnych poprzez dwukolorowe, z pięknymi oczkami. Kwiaty delikatnie pachną.

W uprawie znajduje się wiele ciekawych i różnorodnych grup i odmian bratków. Najwcześniejszą grupą jest hiemalis. Bratki te mają mniejsze kwiaty, ale wykazują dużą odporność na działania niskich temperatur. Do wczesnych bratków zaliczamy także pirnańskie, holenderskie wielokwiatowe oraz vorbote. Później pojawiają się bratki z grupy voggli, szwajcarskie oraz olbrzymie Orchideiflora.

Bratki wymagają gleby żyznej, próchnicznej o odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym i słonecznego stanowiska.

Na Rynku Hurtowym w Broniszach bratki ogrodowe są w cenie od 1,50 do 2,00 złotych za sadzonkę.

Stokrotka pospolita pochodzi z Europy, w naturalnym środowisku rośnie w Polsce.

Stokrotki ogrodowe traktuje się jako rośliny dwuletnie. W pierwszym roku wytwarzają zebrane w rozetkę liście odziomkowe, a w drugim roku w kątach liści pojawiają się silne, skrócone ulistnione pędy. Z ich wierzchołków w odległości 10 – 15 centymetrów ponad liście wyrastają kwiatostany w trzech podstawowych kolorach: białym, różowym i karminowym. Okres kwitnienia przypada na III – V. Stokrotki mają różna budowę kwiatów, jedne są rurkowe, drugie języczkowate.

Na Rynku Hurtowym w Broniszach dostaniemy stokrotki w cenie od 2,90 do 3,00 za sadzonkę.

.Bratki

autor wpisu:A. P.

Pliki do pobrania

Dane kontaktowe

Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A.
05-850 Ożarów Mazowiecki, ul. Poznańska 98, Bronisze, Polska (zobacz na mapie)
NIP:
534-10-15-459
Regon:
011160382
telefon:
+48 22 721 55 10
fax:
+48 22 721 55 00

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco, zapisz się do newslettera

Na Twój adres e- mail wysłane zostanie potwierdzenie, które prosimy aktywować.