www.bronisze.com.pl

Aktualności

Pelargonia angielska (Pelargonium domesticum)

Main pic news pelargonia angielska

Pelargonie to jedne z najbardziej popularnych roślin balkonowych i rabatowych. Ich zróżnicowanie gatunkowe sprawia, że znalazły także zastosowanie w dekoracji wnętrz (mieszkań, biur).

Pelargonie angielskie są mniej popularne niż tradycyjne czy bluszczolistne, lecz powoli odważnie wkraczają na nasze salony. Odmiany pelargonii angielskiej dostępne kiedyś w doborze odmian miały krótki okres kwitnienia, te oferowane aktualnie przez hodowców i producentów mają znacznie wydłużony okres kwitnienia.

Pelargonie potrzebują dużo słońca. Latem, w upalne dni, warto osłonić liście przed nadmiernym promieniowaniem słońca. (niekiedy słońce może powodować żółknięcie liści i zasychanie brzegów). Z kolei niedobór światła powoduje zahamowanie wzrostu i kwitnienia oraz wyciąganie roślin. Optymalna temperatura wzrostu to 18-20ºC, zimą znacznie niższa bo 3-5ºC. Idealnym miejscem na przetrzymanie roślin jest jasna, przeszklona weranda lub klatka schodowa.

Pelargonia dobrze rośnie w żyznej glebie, bogatej w składniki mineralne. W okresie pełnego wzrostu, od wczesnej wiosny do późnej jesieni, rośliny podlewamy obficie. Zimą podlewanie ograniczamy do minimum. W okresie intensywnego wzrostu rośliny zasilamy nawozami wieloskładnikowymi (robimy to raz na 2 – 3 tygodnie).

Wśród pelargonii angielskich jest wiele pięknych i bardzo ciekawych odmian. Charakteryzują się one niesamowitymi barwami płatków, wielkością kwiatów oraz niespotykanymi naturalnymi rysunkami i plamkami na płatkach. Dodatkowym walorem piękna i inności jest charakterystyczne pomarszczenie brzegów płatków.

Na Rynku Hurtowym w Broniszach dostaniemy wiele ciekawych odmian pelargonii angielskiej. Cena za doniczkę od 10 do 12 złotych.

.

autor wpisu: P. J.

Dane kontaktowe

Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A.
05-850 Ożarów Mazowiecki, ul. Poznańska 98, Bronisze, Polska (zobacz na mapie)
NIP:
534-10-15-459
Regon:
011160382
telefon:
+48 22 721 55 10
fax:
+48 22 721 55 00

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco, zapisz się do newslettera

Na Twój adres e- mail wysłane zostanie potwierdzenie, które prosimy aktywować.