Zapisz się na warsztaty florystyczne

www.bronisze.com.pl

Aktualności

HALLOWEEN – wigilia Wszystkich Świętych

Main pic news roze halloween

Halloween to bardzo stare święto wywodzące się z kultury celtyckiej. Według wierzeń Celtów duchy zmarłych osób powracają tego dnia (31 października) do swoich domostw.

Nazwa święta wywodzi się najprawdopodobniej od angielskiego zwrotu All hallows Eve i oznacza wigilię Wszystkich Świętych. Dzień ten obchodzony jest w wielu krajach świata, zawsze 31 października. Święto to najhuczniej obchodzą Amerykanie, Kanadyjczycy, Irlandczycy i Anglicy. Od lat 90 także znane w Polsce.

Głównym symbolem tego święta jest dynia, najczęściej pomalowana specjalnymi farbami lub wydrążona i ukazująca straszną, groźną minę.

Na Rynku w Broniszach dostaniemy różne rodzaje dyń. Są i te ozdobne używane do kompozycji florystycznych i te konsumpcyjne. Dynie ozdobne sprzedawane są na sztuki, cena zaczyna się od 1 złotego do 8 złotych (o cenie decyduje kształt, wielkość). Dostaniemy także dynie malowane i woskowane, cena za sztukę to 9 złotych. Dynia konsumpcyjna kosztuje od 2 złotych do 3 złotych za kilogram.

Inną ciekawą propozycją na Halloween są róże, róże woskowane w kolorze bardzo soczystej pomarańczy lub czerni. Róże te pokryte są kolorowymi kropeczkami lub otulone białym płaszczem przypominającym opadającą mgłę. Ceny tych róż zaczynają się od 10 złotych za sztukę.

Autor informacji: AK

autor wpisu:P. J.

Dane kontaktowe

Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A.
05-850 Ożarów Mazowiecki, ul. Poznańska 98, Bronisze, Polska (zobacz na mapie)
NIP:
534-10-15-459
Regon:
011160382
telefon:
+48 22 721 55 10
fax:
+48 22 721 55 00

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco, zapisz się do newslettera

Na Twój adres e- mail wysłane zostanie potwierdzenie, które prosimy aktywować.