Zapisz się na warsztaty florystyczne

www.bronisze.com.pl

Aktualności

CHRYZANTEMA ( Dendranthema Des Moul )

Main pic news img 6738

 

Chryzantema należy do rodziny astrowatych i liczy kilkadziesiąt gatunków występujących w stanie dzikim głównie w Azji, w Chinach, Japonii, Korei i Mongolii.

Sama nazwa wywodzi od greckiego słowa chrysos (złoty) i anthemon (kwiat).

Chryzantema ma piękne kwiaty, które zakwitają jesienią. Uprawiana jest jako roślina rabatowa, doniczkowa i na kwiat cięty. W doborze odmian znajdziemy wiele ciekawych chryzantem o bardzo różnych kształtach koszyków kwiatowych. Są chryzantemy pojedyncze, kuliste, półkuliste, pomponowe, igiełkowe, pajączkowate, pełne, płaskie, kędzierzawe. Kolorystyka bardzo bogata od czysto białych poprzez ecru, róże, żółcie, pomarańcze, fiolety, łososie, czerwienie, brązy zielenie i złoto.

W ofercie producentów dostępne są też odmiany dwukolorowe np. różowo – zielone. Kwiaty od drobnych, małych tzw. guziki do gigantycznych powyżej 20 centymetrów średnicy.

Chryzantemy to jedne z najpopularniejszych kwiatów, zachwycają nie tylko różnorodnością kształtów i barw, ale i niebywała trwałością. Odpowiednio pielęgnowane potrafią stać w wazonie do 4 tygodni.

Możemy powiedzieć, że chryzantemy to rośliny całoroczne a to za sprawą sterowanej produkcji. Chryzantemy cięte często wykorzystywane są przez florystów do bukietów, kompozycji kwiatowych jak i wiązanek i wieńców pogrzebowych. Chryzantemy doniczkowe stanowią nieodzowny element dekoracji grobów. Są także ciekawą ozdobą tarasów, balkonów, ogrodów w okresie jesiennym.

 

Złota chryzantema o 16 płatkach jest symbolem słońca, długowieczności i szczęścia. Jest ona herbem cesarzy Japonii. Chryzantema ma swoje święto, przypada ono  9 września, a miesiąc wrzesień jest miesiącem tej rośliny, jest to zapowiedź jesieni.

 

Autor informacji: AK

autor wpisu: A. P.

Dane kontaktowe

Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A.
05-850 Ożarów Mazowiecki, ul. Poznańska 98, Bronisze, Polska (zobacz na mapie)
NIP:
534-10-15-459
Regon:
011160382
telefon:
+48 22 721 55 10
fax:
+48 22 721 55 00

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco, zapisz się do newslettera

Na Twój adres e- mail wysłane zostanie potwierdzenie, które prosimy aktywować.