Zapisz się na warsztaty florystyczne

www.bronisze.com.pl

Aktualności

Wawrzyn szlachetny (Laurus nobilis)

Main pic news img 6956

Liść laurowy, wawrzyn szlachetny to nie tylko popularna przyprawa stosowana w wielu kuchniach świata, ale także ciekawa roślina doniczkowa, która może zdobić nasze wnętrza jak i tarasy, balkony.

W warunkach naturalnych występuje w krajach obszaru śródziemnomorskiego. W naszym surowszym klimacie występuje jako roślina doniczkowa. Możemy ją trzymać na parapecie kuchennym czy pokojowym lub wystawić na zewnątrz do ogrodu. Przed zimą musimy jednak wawrzyna szlachetnego zabrać do widnego, ciepłego pomieszczenia.

Wawrzyn szlachetny ma zielone liście, w różnych odcieniach (w zależności od odmiany). Do uprawy domowej potrzebuje dobrego stanowiska. Ziemia powinna być żyzna, przepuszczalna. Roślina ta lubi zraszanie i dobrze toleruje cięcie, nadaje się do formowania.

Liście laurowe świeże lub suszone to bardzo popularna dodawana do zup, pieczonych mięs, sosów, pasztetów. Liście wawrzyna zawierają cenne olejki eteryczne, które pozytywnie działają na nasz organizm (np. na układ trawienny). Liście laurowe mają zastosowanie w ziołolecznictwie, są cennym składnikiem wielu leków, maści, kremów.

 

Autor informacji: AK

autor wpisu: A. P.

Dane kontaktowe

Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A.
05-850 Ożarów Mazowiecki, ul. Poznańska 98, Bronisze, Polska (zobacz na mapie)
NIP:
534-10-15-459
Regon:
011160382
telefon:
+48 22 721 55 10
fax:
+48 22 721 55 00

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco, zapisz się do newslettera

Na Twój adres e- mail wysłane zostanie potwierdzenie, które prosimy aktywować.