www.bronisze.com.pl

Aktualności

GRANDAROSA – nowa, polska odmiana truskawki

Main pic news truskawki

Czy nowa, polska odmiana truskawki Grandarosa podbije serca producentów owoców jagodowych i konsumentów? Czy będzie hitem sezonu 2020?

Truskawka Grandarosa została wyhodowana w Instytucie Ogrodnictwa w Skierniewicach. Należy ona do grupy truskawek deserowych o średnio-wczesnej porze dojrzewania. Charakteryzuje się świetnym smakiem, obfitym owocowaniem, wysoką jędrnością owoców. Jest odmianą wytrzymałą na przemarzanie co ma szczególne znaczenie w naszym klimacie.

Grandarosa charakteryzuje się luźnym, wzniesionym pokrojem i średnim ulistnieniem. Liście tej odmiany są jasne, błyszczące. Wytwarza liczne rozłogi. Owoce tej odmiany są duże a nawet bardzo duże, stożkowate, w kolorze pomarańczowoczerwonym. Miąższ ma kolor jasnoczerwony, jest bardzo smaczny i zawiera sporą ilość witaminy C i cukrów rozpuszczalnych. Owoce bardzo aromatyczne, jędrne, odporne na transport i odgniecenia.

Odmiana polecana do uprawy zarówno na plantacjach towarowych jak i do uprawy przydomowej. Idealnie nadaje się do bezpośredniej konsumpcji jak i do przetwórstwa.

(Właścicielem tej odmiany jest Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach, odsprzedaż sadzonek jest możliwa tylko po udzieleniu zgody przez Instytut).

 

Autor informacji: AK

autor wpisu: P. J.

Dane kontaktowe

Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A.
05-850 Ożarów Mazowiecki, ul. Poznańska 98, Bronisze, Polska (zobacz na mapie)
NIP:
534-10-15-459
Regon:
011160382
telefon:
+48 22 721 55 10
fax:
+48 22 721 55 00

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco, zapisz się do newslettera

Na Twój adres e- mail wysłane zostanie potwierdzenie, które prosimy aktywować.