Loader

www.bronisze.com.pl

Aktualności

Prosto z pola na stół - Papryka

Main pic news papryka

Papryka” to czwarty z cyklu film przygotowany przez Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A., który pokazuje jak ważną rolę odgrywają małe, rodzinne gospodarstwa ogrodnicze w produkcji owoców i warzyw w Polsce.

W tym odcinku odwiedziliśmy gospodartwo Państwa Pytkowskich w którym od lat uprawiana jest papryka. Gospodarstwo znajduje się na południowym Mazowszu często nazywanym paprykowym zagłębiem. Z rejonów Radomia obejmujących gminy Przytyk, Potworów, Klwów, Radzanów i Stara Błotnica pochodzi ok. 85% krajowej produkcji tego warzywa.

W filmie przedstawiona jest również bardzo ważna rola Rynku Hurtowego jako elementu spajającego pasję i trud producentów oraz pracę właścicieli sklepów owocowo-warzywnych i stoisk na bazarach, którzy dbają o to by docelowi konsumenci codziennie mogli się cieszyć świeżymi owocami i warzywami.

paprykowym zagłębiem. Z rejonów Radomia - obejmujących gminy Przytyk, Potworów, Klwów, Radzanów i Stara Błotnica - pochodzi ok. 85 proc. krajowej produkcji tego warzywa. Papryka uprawiana jest w ponad 2 tys. gospodarstw, w ponad 50 tys. tuneli foliowych i na powierzchni blisko 600 hektarów. Tamtejszym uprawom sprzyja wyjątkowy mikroklimat, idealny dla uprawy warzyw ciepłolubnych. Wyróżniają go wyższe w stosunku do sąsiednich obszarów temperatur 

 

autor wpisu:P. J.

Dane kontaktowe

Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A.
05-850 Ożarów Mazowiecki, ul. Poznańska 98, Bronisze, Polska (zobacz na mapie)
NIP:
534-10-15-459
Regon:
011160382
telefon:
+48 22 721 55 10
fax:
+48 22 721 55 00

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco, zapisz się do newslettera

Na Twój adres e- mail wysłane zostanie potwierdzenie, które prosimy aktywować.