Loader

www.bronisze.com.pl

Aktualnościpowrót

SABINA rozpoczyna sezon wiśniowy

Main pic news wi nia

Sabina to wczesna odmiana wiśni polskiego pochodzenia. Jest mieszańcem odmiany Łutówka i Schirpotreb, wyhodowana w Instytucie Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach.

Sabina tworzy silnie rosnące drzewa o dużej kulistej koronie. Odmiana szybko wchodzi w okres owocowania, bo już po dwóch latach możemy zbierać plony. Sabina jest bardzo plenna i obficie owocuje. Zakwita na przełomie kwietnia i maja, dojrzałość zbiorczą osiąga na początku lipca. Owoce średniej wielkości o czerwonym dość luźnym miąższu, soczyste, lekko kwaskowate. Idealna do transportu, gdyż po usunięciu szypułki sok nie wycieka.

Odmiana typowo deserowa. Nadaje się do bezpośredniego spożycia na surowo jak i na przetwory (dżemy, konfitury, kompoty, galaretki). Sabina jest zalecana zarówno do uprawy wielkotowarowej jak i do ogrodów przydomowych. Charakteryzuje się bardzo dużą odpornością na przymrozki jak i choroby między innymi na drobną plamistość i moniliozę.

Na Rynku Hurtowym w Broniszach już od kilku dni mamy wiśnie odmiany Sabina. Za kilka dni powinny pojawić się kolejne odmiany takie jak Piramis, Czudo Wisznia, Northstar.

Autor informacji: AK

autor wpisu:P. J.

Dane kontaktowe

Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A.
05-850 Ożarów Mazowiecki, ul. Poznańska 98, Bronisze, Polska (zobacz na mapie)
NIP:
534-10-15-459
Regon:
011160382
telefon:
+48 22 721 55 10
fax:
+48 22 721 55 00

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco, zapisz się do newslettera

Na Twój adres e- mail wysłane zostanie potwierdzenie, które prosimy aktywować.